fbpx

Být digitální nebo se odpojit a být offline? Najděte svou digitální rovnováhu.

 Ovládněte digitální technologie a nedovolte jim, aby ony ovládaly vás. Vyberte si z kurzů digitálního wellbeingu a naučte se žít s technologiemi v harmonii.

Bezpečně a spokojeně v digitální době

Technologie mají nad naším životem obrovskou moc – můžou nám buď hodně pomoci, nebo extrémně uškodit. Naučím vás, jak je využívat efektivně a najít rovnováhu mezi online a offline světem. 

Když jsem se hnal naposled a chtěl všechno stihnout, nedopadlo to dobře. Ve 29 letech jsem skončil v Motole s vážnými zdravotními problémy. Tento kurz je mimo jiné o tom, co jsem se naučil na cestě zpět mezi normální lidi a jak takové situaci předejít. Není to jen o vypnutí oznámení nebo zbavení se telefonu. Kurz je o umění mobil a technologie efektivně využívat, ale nenechat si je přerůst přes hlavu. My bychom měli ovládat je, ne ony nás.

Zjistíte, jak si nastavit hranice mezi prací a soukromím. Uvidíte rutiny a nástroje a získáte tipy a triky, jak udržet digitální rovnováhu. Jde mi o přesah, díky kterému se na okamžik společně zastavíme a zamyslíme se nad svým vlastním příběhem. Chci vás inspirovat ke změnám, které vám zlepší a zjednoduší život.

Přínos pro účastníka:

 • Osvojíte si principy digitální rovnováhy v praxi
 • Naučíte se umění odpojit se, poznáte měkký a tvrdý digidetox
 • Pochopíte dopad online světa na naše reálné životy
 • Získáte inspiraci a motivaci najít rovnováhu mezi online a offline
 • Porozumíte tomu, jak online funguje a proč je těžké se od něj odtrhnout
 • Dozvíte se, na co si dát v digitálním světě pozor
 • Získáte tipy a triky, jak najít rovnováhu mezi online a offline a jak si ji udržet
 • Uvidíte v akci aplikace a rutiny, které sám používám

Osvojte si zásady korektního chování na internetu. Komunikace skrze klávesnici omezuje zábrany a může zastírat fakt, že na druhé straně jsou lidé s lidskými city. V kurzu se naučíte slušně komunikovat i bez osobní zpětné vazby, psát e-maily jako profesionál a zanechávat dobrý dojem na sociálních sítích. I na internetu budete vždycky sami sebou.

Nedejte šanci virům, hackerům ani podvodníkům. Problematika bezpečnosti v IT a na internetu nabývá na naléhavosti. V kurzu se seznámíte se základními pojmy a souvislostmi z oboru bezpečnosti a pochopíte, proč je třeba se jí věnovat. Dozvíte se, jak ochránit svá data, hesla i digitální identitu. S novými návyky můžete klidně spát.

Digitální týmová spolupráce

Už žádná nedorozumění v online nebo offline komunikaci. Dorozumívání pomocí zpráv a e-mailů má neblahý dopad na naše komunikační dovednosti, reálných interakcí ubývá a psané rozhovory často končí ve slepé uličce. V kurzu vám vysvětlím, jak technologie ovlivňují schopnost komunikace, kde vznikají problémy a jak jim předcházet. Na dálku se domluvíte stejně dobře jako tváří v tvář.

Přínos pro účastníka:

 • Naučíte se efektivně a úspěšně komunikovat s ostatními
 • Odhalíte nejčastější problémy v komunikaci
 • Pochopíte rozdílné pohledy, postoje a motivace
 • Získáte tipy, jak člověka zaujmout a jak předat informaci
 • Ovládnete efektivní komunikaci s ostatními odděleními v práci
 • Získáte tipy a triky, jak svou komunikaci posunout na vyšší úroveň

Buďte svému týmu autoritou, oporou i motivací. Efektivní komunikace v týmu – ať už osobní, či na dálku – je podmínkou úspěchu. Provedu vás všemi aspekty dobrého vedení. Naučím vás, jak budovat oboustrannou důvěru, udržet správnou atmosféru, motivovat lidi, a přitom nevyhořet. Prověřené metody, tipy a triky budou fungovat i vám.

Pochopíte přínos hodnotového leadershipu, jak být dobrým leaderem, udržet svůj tým a sám nevyhořet. Jak udržet zdravou atmosféru a týmovou spolupráci v online prostředí. Jak udržet výkonnost virtuálního týmu. Jak na remote management a efektivní komunikaci s kolegy. Odnesete si konkrétní tipy, triky, příběhy a ukázky z praxe. A také inspiraci a motivaci být lepším leaderem.

Opusťme na okamžik společně svět nul a jedniček a nakoukněme do okolního světa. Proč? Protože komunikace mezi IT oddělením a okolím ve firmě je vždy výzvou. Lidé z IT bývají spíše introvertní a preferují elektronickou komunikaci. Lidé z byznysu, HR a podobných odvětví jsou naopak extrovertní, mají rádi osobní setkání a všechno potřebují hned. Najdeme společnou řeč s „neajťáky“ ve firmě a předejdeme tak zbytečným konfliktům. Rozumím specifikům IT světa a vím, kde vznikají třecí plochy. Pomůžu vám odhalit nejčastější problémy v komunikaci a porozumět profesionálům z jiných oborů. Se vzájemným pochopením bude komunikace úspěšná a efektivní. Zkrátka se domluvíte.

Přínos pro účastníka:

 • Pochopení principů úspěšné a efektivní komunikace nejen v práci.
 • Odhalení nejčastějších problémů v komunikaci.
 • Pochopení rozdílných pohledů, postojů a motivací.
 • Poznání klíčových principů a slovníček ze světa byznysu.
 • Ovládnutí efektivní komunikaci s HR, byznysem atd.

Zvládněte schůzky a prezentace po síti stejně dobře jako v zasedačce. Videohovory mají svá specifika, stejně jako online předávání informací, podkladů a výsledků práce. Ukážu vám, jak při callu udržet pozornost účastníků a jaké nástroje vám při tom pomohou. Naučím vás, čím se liší online komunikace od osobní a co musíte dělat jinak. Vaše schůzky konečně povedou k výsledkům – a k tomu vás budou bavit!

Děti a rodiče v online světě

Téma výchovy dětí v dnešní online době hodně rezonuje. Digitální nástroje a technologie se staly součástí našich životů a dětskému světu se nevyhýbají. Počítačům i internetu děti často rozumí lépe než my rodiče. Jako dospělí se přirozeně bojíme toho, co neznáme a důsledkem je vzájemné vzdalování. Pochopte online svět svých dětí a buďte jim spolehlivým průvodcem. Na tomto kurzu vám přiblížím digitální svět dětí i důvody jeho přitažlivosti. Vysvětlím vám rizika a ukážu, jak k výchově v online době přistoupit. Se svými dětmi pak dokážete udržet krok.

Přínos pro účastníka:

 • Jak vychovávat v online době a jak s dětmi držet krok
 • Pochopení fungování digitálního světa dětí a sociálních sítí, které děti používají
 • Pochopení principů online světa a vzniku digitální závislosti
 • Konkrétní a praktické ukázky toho, na co si dát pozor

 

Vypusťte děti do online světa bez obav o jejich bezpečnost. Internet je skvělý nástroj poznání i zábavy, má však své temné kouty. V tomto kurzu se děti dozvědí, jaká rizika skrývá anonymita a digitální stopa. Poutavou a interaktivní formou děti uvidí principy online prostředí a nástrahy, které se v něm skrývají. Povím jim, jaké zásady je dobré dodržovat a jak si všímat podezřelých jevů. Probereme i hrozbu digitální závislosti. Na internetu budou v bezpečí.

Přednáška je primárně určená pro základní a střední školy. Mohu ji přizpůsobit také pro studenty vysokých škol nebo jinému publiku.