Mějte online pod kontrolou. Aby neměl pod kontrolou vás.“

Přínos Offline and happy do života

Když jsem se minule hnal a chtěl vše stihnout, nedopadlo to dobře. Skončil jsem v 29 letech s mrtvicí. Offline and happy vychází i z této zkušenosti. Z toho, co jsem se naučil na cestě z ARO zpět mezi normální lidi. Svůj příběh sdílím, třeba někomu pomůže nenechat dojít věci tak daleko nebo takové situaci předejít. Najdete ho zde.

Kurz není ani jen o tom, že si máte vypnout oznámení nebo telefon někam zahodit. Je o umění mobil používat tak, že my ovládáme jeho a ne on nás. Je o nalezení rovnováhy mezi online a offline. Je o tom, online pochopit – proč nás tak baví a přitahuje. O tom, jak využít možnosti v online, ale nenechat se semlít.

Jde mi o přesah, díky kterému se na okamžik společně zastavíme a budete mít možnost zamyslet se nad svým vlastním příběhem. Jde mi o inspiraci ke změnám, které vám zlepší a zjednoduší život. 

 

PÁR FAKTŮ Z PRAXE:

 • 30% z nás přiznává zhoršení komunikačních dovedností
 • 80% z nás chodí spát a vstává s telefonem
 • V práci přichází vyrušení v průměru každých 11 minut. Koncentrace se vrací po 20 minutách.
 • 28% pracovní doby trávíme vyřizováním emailů
 • Chci-li někoho v online zaujmoutmám na to cca 5 vteřin

 

ZÍSKÁTE:

 • Získáte inspiraci a motivaci hledat rovnováhu mezi online a offline
 • Vyvolám ve vás emoci a společně se zastavíme
 • Pochopíte dopad neustálého online na naší práci a výkon
 • Pochopíte proč je online tak lákavý a že to není náhoda
 • Získáte tipy a triky, jak najít svou on/offline rovnováhu a jak ji udržet
 • Uvidíte v akci aplikace, které sám používám

 

ORIENTAČNÍ OSNOVA KURZU:

 1. (proč) být offline?
 2. dopad neustálého online na reálný život
 3. online baví – náhoda nebo účel?
 4. jak být offline?

Přínos Offline and happy v práci

 

Všimli jste si někdy, kolik věcí číhá v online prostředí na naší pozornost? Minulý rok jsem spočítal své komunikační kanály – bylo jich deset. Notifikace a oznámení na mě vyskakovaly snad úplně všude. Byl jsem jako hasič – hodně času jsem hasil, co zrovna hořelo a nebyl jsem schopen něco proaktivně vytvořit. 

Pomohl mi přesun do aktivního módu, vychytávky v plánování a pár nástrojů produktivity. Produktivita je ale také o disciplíně. Jak se k něčemu dokopat, když se mi nechce nebo se šéf nekouká. Existuje spousta technik, hacků, tipů, triků a aplikací, které dokážou zpříjemnit a zjednodušit život. Rád vám je ukážu a vysvětlím. Kurz je primárně o tom, jak pracovat s emaily, pozorností, soustředěním a úkoly. Když už ale člověk osobní produktivita, často se mu přelije do celého života.

ZÍSKÁTE:

 • Tipy, jak poznat co je a co není důležité
 • Pochopení dopadu neustálého online na naší práci a výkon
 • Techniky jak pracovat se svou pozorností a soustředěním
 • Tipy a triky jak efektivně pracovat s neustálým vyrušením a více komunikačními kanály
 • Tipy a triky jak lépe pracovat s úkoly a emaily
 • Tipy a triky jak mít více času na důležité věci a lidi ve vašem životě
 • Uvidíte v akci aplikace, které sám používám

 

ORIENTAČNÍ OSNOVA:

 1. Co je to systém osobní produktivity
 2. Jak si udržet pozornost?
 3. Jak na emaily?
 4. Buďte produktivní
 5. Nástroje osobní produktivity

Kdo jsem

Jsem offline agilní kouč, ajťák a lektor. Žiju vlivem informačních technologií na náš životní styl. Hledám rovnováhu mezi online a offline, svobodu a klid.

Po letech závislostí na stavu „online“ jsem našel vlastní cestu, jak se z něj vymanit. Změnil jsem některé své zvyky, ale až po jedné vážné situaci v mém životě jsem si konečně uvědomil význam mnoha věcí. Sdílím svůj příběh, své zkušenosti a snažím se lidem předávat inspiraci.

Věnuji se osvětě, školení, konzultacím a pomáhám se zaváděním principů digitální rovnováhy a agility do praxe. Sdílím zkušenosti, tipy a předávám, co funguje a co ne. Za sebou mám role v klasickém i agilním řízení a IT architektuře ve fázi dodávání i ve fázi prodeje.

Offline and happy v offline prostředí

Můžeme se potkat třeba na Naučmese kurzu (v offline i online světě), v rámci školení přes TopVision (v offline i online světě)Digiskills.cz, v Pracovně na Žižkově nebo u Vás ve firmě, v češtině nebo angličtině. Všechny akce upravuji na míru, aby to dávalo smysl mně i účastníkům. Jsme rozdílní, máme různé postoje, očekávání i potřeby. Univerzální řešení neexistuje! Jde mi o přesah a přidanou hodnotu.

 
Nejčastější formáty:
 • inspirativní snídaně
 • 60-120 min „rychlý“ formát
 • půldenní nebo celodenní školení
 • osobní konzultace

Zaujalo vás téma? Chcete vlastní formát? Dejte vědět na jsem@lukasbarda.cz / +420 725 492 808 a domluvíme něco společně.

Offline and happy v online prostředí

Aktuálně se můžeme v online potkat:

 1. ŽIVÉ WEBINÁŘE – Aktuální info zde a registrace zde. Případně přes Naučmese nebo TopVision.
 2. OFFLINE VIDEO KURZ – Najdete ho zde, s kódem offlinezdomova je pro vás zadarmo.

Prototypuji více cest, ty zatím ale bohužel nejsou oficiálně spuštěné.

Mám plánů v reálném i digitálním světě více. Ale také mám omezenou kapacitu a všechno má svůj časChcete vědět víc? Nebo něco vymyslet společně? Dejte vědět na jsem@lukasbarda.cz / +420 725 492 808 a domluvíme se.

Účastníci říkají

Kurz mi dal hodně tipů pro zkvalitnění mého života ve smyslu být více offline a i tak mít pocit spokojenosti a bytí u toho podstatného, co se zrovna děje :-) Děkuju!

Daniela Majtnerová

Kurz byl tak inspirativní až jsem měl z toho místy úplně husí kůži. Kdybych si odnesl a vzal za své alespoň polovinu věcí tak budu nejvíc happy.

Jan Jarčík

Osobně – rozvojová jízda. V kurzu si může najít každý to svoje, takže ať už jste začátečníci či pokročilí v práci sami se sebou, můžete dorazit a nebudete zklamaní. Inspiroval mě Lukášův příběh a jeho přístup k životu.

Linda Nezhybová

Kurz mi dal co jsem očekával :) Pomohol k lepšímu uvědomění si co mě vlastně žene za sledováním online dění i když to není příliš důležité. Nakopnul mě k činům o kterých déle přemýšlím! Je to takovej fajn pokec s osnovou a poutavým příběhem přednášejícího. Doporučuji každému, koho zaujala úvodní fotka kurzu! :))

Luboš Konečný

Jak říká Lukáš „buď změníte svět, nebo svět změní vás.“ Jeho workshop je smrští inspirace podtrženou silným osobním příběhem. Ukázal mi spoustu zajímavých věcí a věřím, že mi pomůže se změnit k lepšímu. Díky

Juraj Garaj (Toastmasters Club Česká spořitelna)

Offline and happy už jsou třeba ve firmách