fbpx

Digi wellbeing

Ovládněte digitální technologie a nedovolte jim, aby ony ovládaly vás.

Vyberte si z kurzů digitálního wellbeingu a naučte se žít s technologiemi v harmonii.

Technologie mají nad naším životem obrovskou moc – můžou nám buď hodně pomoci, nebo extrémně uškodit. Naučím vás, jak je využívat efektivně a najít rovnováhu mezi online a offline světem. 

Když jsem se hnal naposled a chtěl všechno stihnout, nedopadlo to dobře. Ve 29 letech jsem skončil v Motole s vážnými zdravotními problémy. Tento kurz je mimo jiné o tom, co jsem se naučil na cestě zpět mezi normální lidi a jak takové situaci předejít. Není to jen o vypnutí oznámení nebo zbavení se telefonu. Kurz je o umění mobil a technologie efektivně využívat, ale nenechat si je přerůst přes hlavu. My bychom měli ovládat je, ne ony nás.

Zjistíte, jak si nastavit hranice mezi prací a soukromím. Uvidíte rutiny a nástroje a získáte tipy a triky, jak udržet digitální rovnováhu. Jde mi o přesah, díky kterému se na okamžik společně zastavíme a zamyslíme se nad svým vlastním příběhem. Chci vás inspirovat ke změnám, které vám zlepší a zjednoduší život.

Přínos pro účastníka:

 • Osvojíte si principy digitální rovnováhy v praxi
 • Naučíte se umění odpojit se, poznáte měkký a tvrdý digidetox
 • Pochopíte dopad online světa na naše reálné životy
 • Získáte inspiraci a motivaci najít rovnováhu mezi online a offline
 • Porozumíte tomu, jak online funguje a proč je těžké se od něj odtrhnout
 • Dozvíte se, na co si dát v digitálním světě pozor
 • Získáte tipy a triky, jak najít rovnováhu mezi online a offline a jak si ji udržet
 • Uvidíte v akci aplikace a rutiny, které sám používám

Téma výchovy dětí v dnešní online době hodně rezonuje. Digitální nástroje a technologie se staly součástí našich životů a dětskému světu se nevyhýbají. Počítačům i internetu děti často rozumí lépe než my rodiče. Jako dospělí se přirozeně bojíme toho, co neznáme a důsledkem je vzájemné vzdalování. Pochopte online svět svých dětí a buďte jim spolehlivým průvodcem. Na tomto kurzu vám přiblížím digitální svět dětí i důvody jeho přitažlivosti. Vysvětlím vám rizika a ukážu, jak k výchově v online době přistoupit. Se svými dětmi pak dokážete udržet krok.

Přínos pro účastníka:

 • Jak vychovávat v online době a jak s dětmi držet krok
 • Pochopení fungování digitálního světa dětí a sociálních sítí, které děti používají
 • Pochopení principů online světa a vzniku digitální závislosti
 • Konkrétní a praktické ukázky toho, na co si dát pozor

 

Vypusťte děti do online světa bez obav o jejich bezpečnost. Internet je skvělý nástroj poznání i zábavy, má však své temné kouty. V tomto kurzu se děti dozvědí, jaká rizika skrývá anonymita a digitální stopa. Poutavou a interaktivní formou děti uvidí principy online prostředí a nástrahy, které se v něm skrývají. Povím jim, jaké zásady je dobré dodržovat a jak si všímat podezřelých jevů. Probereme i hrozbu digitální závislosti. Na internetu budou v bezpečí.

Přednáška je primárně určená pro základní a střední školy. Mohu ji přizpůsobit také pro studenty vysokých škol nebo jinému publiku.