fbpx

Digitální dovednosti

Zorientujte se v digitálním světě.

Zjistěte například, jak produktivně komunikovat s kolegy, ale i jak předat svým dětem vědomosti o nástrahách online prostředí.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik věcí číhá v online prostředí na naši pozornost? Když jsem si spočítal své komunikační kanály bylo jich víc než deset. Notifikace a oznámení na mě vyskakovaly snad úplně všude. Byl jsem jako hasič – hodně času jsem hasil, co zrovna hořelo a nebyl jsem schopen něco proaktivně vytvořit. S koronou a prací z domova se situace ještě ztížila a něco vytvořit nebo dokončit je díky online prostředí ještě složitější.

Pomohl mi přesun do aktivního módu, experimentování s různými systémy produktivity, nalezení a zavedení toho mého. Kombinuje v sobě několik známých přístupů, ze kterých používám ty nejužitečnější principy. Odzkoušel jsem je a našel vychytávky při plánování a nastavování cílů, o které se rád podělím. Nebudou chybět i další tipy jak používat například nástroje To-Do, Planner nebo Whiteboard od Microsoftu nebo Trello a Miro od dalších výrobců. 

Produktivita je ale také o disciplíně. Jak se k něčemu dokopat, když se mi nechce nebo se šéf nekouká. I o tom se budeme bavit. Existuje hodně technik, hacků, tipů, triků a aplikací, které dokážou zpříjemnit a zjednodušit život. Rád vám je ukážu a vysvětlím.

Přínos pro účastníka:

 • Poznáte to nejlepší ze systémů osobní produktivit – například GTD, Pomodoro, Zero Inbox, Paretovo pravidlo, Eisenhowerova matice a plánování 60:40
 • Naučíte se používat technologie a nástroje usnadňující život s důrazem na ty, které už máte k dispozici
 • Získáte techniky, tipy a triky, jak lépe pracovat s úkoly a emaily a jak mít více času na důležité věci a lidi ve vašem životě
 • Nebude chybět ani část, jak všechny přístupy a techniky aplikovat i do vašeho týmu
 • Vše uvidíte v praxi

Z nedávného průzkumu vyplývá, že pouze 3% firem hodlají pracovat pouze fyzicky. Zbytek organizací má nějakou zkušenost s hybridním fungováním. Spolupráce v týmů nebo jeho řízení je vždy výzvou. V online nebo hybridním fungování tomu není jinak. Situace je o to složitější, že lidé často nebývají na jednom místě. Z toho důvodu je potřeba využívat digitálních nástrojů a nastavit pravidla používání.

Každý offline nástroj má svou digitální alternativu. Ať už jde o zápisník na poznámky nebo třeba místo, kde může celý tým kreslit a vymýšlet nové věci. Lidé je mají sice k dispozici, často o nich ale neví, neumí nebo nechtějí je použít. S tím ale dokáže pomoct nenásilná osvěta a vysvětlování toho, že používání takových nástrojů má přidanou hodnotu a není to zbytečnost. Když už si tým definuje nástroj, tak nesmí chybět nastavení pravidel spolupráce a kontinuita. Jinak se pokus o zavedení často mění v neúspěch a vede k další nedůvěře k jiným digitálním nástrojům.

Cílem tohoto školení je, aby účastníci získali povědomí o základních principech zpracování úkolů, dokázali si vybrat vhodné digitální nástroje pro sebe a tým a uměli používat nejčastější nástroje pro týmovou spolupráci. Získají tak praktické dovednosti, techniky a pravidla, které jim umožní lépe využívat digitální nástroje a zvýšit produktivitu a efektivitu ve své práci.

Přínos pro účastníka:

 • Vysvětlení základního toku a zpracovávání úkolů dle GTD
 • Jak vybrat správný nástroj pro sebe a pro tým
 • Ukázky nejčastějších nástrojů pro týmovou spolupráci 
 • Sdílení, co funguje nebo nefunguje
 • Tipy na další digitální nástroje do hybridního fungování 

Přijďte pochopit proč je důležité na bezpečnost pamatovat a osvojit si návyky, které vám pomohou zůstat v bezpečí. Bezpečnost nemusí být nuda, šikana a zákazy. Přesvědčte se o tom sami zábavnou formou a na příkladech z praxe.

Přínos pro účastníka:

 • Vysvětlíme si základní pojmy a techniky internetové a IT bezpečnosti.
 • Pochopíte, proč je potřeba se bezpečnosti věnovat.
 • Dotkneme se problematiky hesel a digitální identity.
 • Ukážeme si „jak funguje hacker“, ukázky nejčastějších útoků a obrany proti nim.
 • Uvidíte, jak se na internetu sleduje naše aktivita a co se s tím dá dělat.