Po závažných zdravotních komplikacích z přepracování jsem prošel digitálním detoxem a dnes pomáhám lidem žít s technologiemi a najít digitální rovnováhu. Cílem je aby technologie sloužily nám. A ne my jim.
Věnuji se tématům kolem efektivního a zdravého vztahu s technologiemi:
Rád se s vámi uvidím na mém školení nebo webináři.
Technologie jsou v dnešním světě všudypřítomné. Přesto je často neumíme správně využívat. Místo aby nám pomáhaly, pomalu nás zabíjí. Málem zabily i mě.
Ve 29 letech jsem dostal mrtvici z přepracování a to mě donutilo přeskládat životní priority. Život není sprint, ale maratón a já prostě přepálil začátek. Měl jsem štěstí a vše rozchodil. Ta zkušenost mi ale pomohla přehodnotit pohled na svět, prošel jsem digitálním detoxem a našel ztracenou rovnováhu mezi světem IT a ne-IT. Technologie nejsou jen zlo. Naopak: můžou významně zlepšit náš život a zvýšit efektivitu. Když je umíme dobře použít.
Pracovní zkušenosti sbírám od roku 2006. Mám za sebou třeba zkušenost v Citibank, dril v Accenture a agilní transformaci v České spořitelně. Prošel profesemi projektového manažera, agilního kouče nebo IT architekta. Nyní svou kapacitu dělím mezi školení, konzultace a vedení projektů a lidí v IT prostředí.
Vedu kurzy pro firmy, školy i jednotlivce o IT gramotnosti, v nichž lidem pomáhám pochopit svět technologií. Učím je, jak z technologií získat maximum, na co si dát pozor, jak být produktivní, ale zároveň se nenechat pohltit a umět se odpojit, když je toho moc.
Druhou oblastí jsou školení o tom, jak efektivně spolupracovat a komunikovat s kolegy online i offline, jak úspěšně řídit projekty a jak vést lidi v kanceláři i na dálku.
Návštěvníci mých školení získávají přehled, konkrétní tipy, triky a ukázky z praxe. Učí se, jak online svět funguje, na co si dát pozor a jak najít cestu ke zdravé digitální rovnováze, kdy se člověk cítí spokojeně a má dostatek času na to, co je pro něj opravdu důležité. Častým tématem je také výchova dětí v dnešní online době. Rodičům ukazuji, jak vypadá dětský svět a jak k výchově přistupovat. Dětem zase vysvětluji, jak online prostor funguje a na co si v něm dát pozor.
A díky zážitku s mrtvicí o ní šířím osvětu prostřednictvím nadačního fondu Čas je mozek.
V roce 2014 se mi vedlo dobře, až přišel fuckup v podobě mrtvice. Ze dne na den jsem vyměnil oblek za nemocničního andělíčka. Dneska už se tomu směju a tady jsme se smáli společně v Lucerně na akci FuckUp Night.
O mých životních zkušenostech a práci se můžete dozvědět více i ve FuckUp Podcastu, kde jsem vystoupil.