fbpx

Digitální dovednosti

Zorientujte se ve světě IT a zjistěte, jak komunikovat s ajťáky i jak předat svým dětem vědomosti o nástrahách online prostředí.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik věcí číhá v online prostředí na naši pozornost? Když jsem si spočítal své komunikační kanály bylo jich víc než deset. Notifikace a oznámení na mě vyskakovaly snad úplně všude. Byl jsem jako hasič – hodně času jsem hasil, co zrovna hořelo a nebyl jsem schopen něco proaktivně vytvořit. S koronou a prací z domova se situace ještě ztížila a něco vytvořit nebo dokončit je díky online prostředí ještě složitější.

Pomohl mi přesun do aktivního módu, experimentování s různými systémy produktivity, nalezení a zavedení toho mého. Kombinuje v sobě několik známých přístupů, ze kterých používám ty nejužitečnější principy. Odzkoušel jsem je a našel vychytávky při plánování a nastavování cílů, o které se rád podělím. Nebudou chybět i další tipy jak používat například nástroje To-Do, Planner nebo Whiteboard od Microsoftu nebo Trello a Miro od dalších výrobců. 

Produktivita je ale také o disciplíně. Jak se k něčemu dokopat, když se mi nechce nebo se šéf nekouká. I o tom se budeme bavit. Existuje hodně technik, hacků, tipů, triků a aplikací, které dokážou zpříjemnit a zjednodušit život. Rád vám je ukážu a vysvětlím.

Přínos pro účastníka:

 • Poznáte to nejlepší ze systémů osobní produktivit – například GTD, Pomodoro, Zero Inbox, Paretovo pravidlo, Eisenhowerova matice a plánování 60:40
 • Naučíte se používat technologie a nástroje usnadňující život s důrazem na ty, které už máte k dispozici
 • Získáte techniky, tipy a triky, jak lépe pracovat s úkoly a emaily a jak mít více času na důležité věci a lidi ve vašem životě
 • Nebude chybět ani část, jak všechny přístupy a techniky aplikovat i do vašeho týmu
 • Vše uvidíte v praxi

Z nedávného průzkumu vyplývá, že pouze 3% firem hodlají pracovat pouze fyzicky. Zbytek organizací má nějakou zkušenost s hybridním fungováním. Spolupráce v týmů nebo jeho řízení je vždy výzvou. V online nebo hybridním fungování tomu není jinak. Situace je o to složitější, že lidé často nebývají na jednom místě. Z toho důvodu je potřeba využívat digitálních nástrojů a nastavit pravidla používání.

Každý offline nástroj má svou digitální alternativu. Ať už jde o zápisník na poznámky nebo třeba místo, kde může celý tým kreslit a vymýšlet nové věci. Lidé je mají sice k dispozici, často o nich ale neví, neumí nebo nechtějí je použít. S tím ale dokáže pomoct nenásilná osvěta a vysvětlování toho, že používání takových nástrojů má přidanou hodnotu a není to zbytečnost. Když už si tým definuje nástroj, tak nesmí chybět nastavení pravidel spolupráce a kontinuita. Jinak se pokus o zavedení často mění v neúspěch a vede k další nedůvěře k jiným digitálním nástrojům.

Cílem tohoto školení je, aby účastníci získali povědomí o základních principech zpracování úkolů, dokázali si vybrat vhodné digitální nástroje pro sebe a tým a uměli používat nejčastější nástroje pro týmovou spolupráci. Získají tak praktické dovednosti, techniky a pravidla, které jim umožní lépe využívat digitální nástroje a zvýšit produktivitu a efektivitu ve své práci.

Přínos pro účastníka:

 • Vysvětlení základního toku a zpracovávání úkolů dle GTD
 • Jak vybrat správný nástroj pro sebe a pro tým
 • Ukázky nejčastějších nástrojů pro týmovou spolupráci 
 • Sdílení, co funguje nebo nefunguje
 • Tipy na další digitální nástroje do hybridního fungování 

Když se na podzim 2022 objevily první veřejně dostupné AI modely, tak to byl docela šok. AI je s námi už ale dlouho. Využívá se všude možně ve vašich Google službách nebo Apple zařízeních. ChatGPT ale přinesla revoluci. Hodně lidí se o AI nástroje nyní zajímá, ptá se na ně a často očekává, že do několika let to bude technologie dostupná pro koncové uživatele. Není tomu tak. Tyto nástroje jsou dostupné již teď. Jen je lidé často neumí najít, používat nebo se jich bojí. Budoucnost práce je tady. Jste na ni připraveni? Revoluce už probíhá – buďte její součástí.

Tento workshop se zaměřuje na představení a využití klíčových nástrojů založených na umělé inteligenci (AI). Seznámíte se a naučíte se využívat ty nejčastější. Například ChatGPT a jí podobné, nástroje od Microsoftu nebo nástroje na tvorbu obrázků. Nástrojů máme k dispozici víc, některé možná používáte, o jiných jste třeba nikdy neslyšeli. Projdeme všechny ty, které vám mohou být v práci nápomocné a můžete je začít používat hned při školení.

Na akci porozumíte klíčovým nástrojům, jejich principům a praktickým aplikacím, abyste mohli využít jejich potenciál v rámci vaší oblasti činnosti. Naučíte se například pracovat s obsahem, generovat text, lépe vyhledávat a pracovat s informacemi. Tyto nástroje mají samozřejmě i svá pravidla využití a svá omezení – na ty se koukneme také.

Cílem je, aby účastníci školení odcházeli s lepším povědomím, konkrétními příklady a praktickými dovednostmi využití AI nástrojů. To jim umožní efektivněji využívat tyto nástroje ve své práci a být lépe připraveni na výzvy a příležitosti, které přináší budoucnost umělé inteligence.

Přínos pro účastníka:

 • Přehled základních AI nástrojů, jejich způsobu fungování a schopností
 • Přehled aktuálních trendů a budoucnosti AI nástrojů
 • Pochopení, jak vám mohou být užitečné
 • Uvidíte, na co si dávat při používání pozor
 • Konkrétní příklady a scénáře, jak tyto AI nástroje mohou být využity
 • Vše si můžete sami vyzkoušet

Přijďte pochopit proč je důležité na bezpečnost pamatovat a osvojit si návyky, které vám pomohou zůstat v bezpečí. Bezpečnost nemusí být nuda, šikana a zákazy. Přesvědčte se o tom sami zábavnou formou a na příkladech z praxe.

Přínos pro účastníka:

 • Vysvětlíme si základní pojmy a techniky internetové a IT bezpečnosti.
 • Pochopíte, proč je potřeba se bezpečnosti věnovat.
 • Dotkneme se problematiky hesel a digitální identity.
 • Ukážeme si „jak funguje hacker“, ukázky nejčastějších útoků a obrany proti nim.
 • Uvidíte, jak se na internetu sleduje naše aktivita a co se s tím dá dělat.

Sestavím pro vás kurz na míru a naučím vás používat technologie, které potřebujete v práci či osobním životě. V praxi vám ukážu, jak dané nástroje fungují, a naučím vás, jak z nich dostat maximum. Získáte tipy a triky z praxe, které vám usnadní práci.

Seznamte se třeba s ostatními komunikačními platformami a naučte se využívat jejich základní i pokročilé funkce. Provedu vás plánováním a pořádáním schůzek i interaktivními nástroji. Předám vám také vyzkoušené tipy a triky pro ještě efektivnější a příjemnější jednání. Nutnost práce na dálku pro vás nebude  představovat žádné omezení.

Případně si vyberte téma z oblasti digitální rovnováhy a zdravého vztahu s technologiemi. Můžeme se bavit například o netiketě (pravidla slušného chování v online), co je to a jak rozpoznat fake news a deepfake nebo jak bojovat proti přetížení informacemi (information overload).

Příklady témat školení na míru:

 • Komunikační dovednosti
 • Komunikační dovednosti pro ajťáky
 • Cross-firemní spolupráce – Jak spolupracovat mezi týmy
 • Efektivní komunikace online i offline
 • Netiketa – Základy slušného chování online
 • Efektivní využívání MS Teams