Zážitek k nezaplacení – mrtvice v 29 letech

Pacientský příběh na Časjemozek.cz

Rozhovor pro Víkend v TV Nova

Video rozhovor pro Novinky

Rozhovor pro Události ČT

Rozhovor pro Blesk.cz

Můj život a mé hodnoty

Své pracovní zkušenosti jsem získal během let v konzultantské firmě Accenture a v České spořitelně, kde jsem působil na různých pozicích. Postupně jsem si prošel profese projektového manažera, agilního kouče nebo IT architekta ve fázi dodávání i ve fázi prodeje. Interakce s lidmi byla vždy důležitou součástí mé práce.
Baví mě vše, co se týká osobní produktivity a osobnostního rozvoje.

Svůj příběh a své zkušenosti nyní sdílím jako lektor. Snažím se předávat nejen poznatky, ale také inspiraci a motivaci.

Věřím v a baví mě:

Pozitivní a aktivní přístup, víra ve vlastní schopnosti. Věřím, že když něco chci, tak to můžu mít nebo dokázat. Musím pro to ale zároveň něco udělat. Chci povýšit v práci? Nečekám na někoho, až a jestli si toho všimne. A limity? Ty si nastavuji jen já sám v hlavě.

Svět je skvělé místo! Je jen potřeba se dívat kolem sebe a chtít ho tak vidět.

Karma aneb dobro přitahuje dobro. Zasévám vítr a očekávám jasnou oblohu? Takhle to ale nefunguje. Chovám se jako svině? Pak můžu od života očekávat akorát tak svinstvo. Nevím jestli jsou za tím energie, vesmír nebo něco jiného, ale tato rovnováha na světě prostě funguje.

Teď a tady aka přítomný okamžik. Kolik lidí neustále kouká do chytrých zařízení? Jasně, taky do něj koukám, ono to dnes ani moc jinak nejde. Ale snažím se se soustředit na místo, věc nebo lidi se kterými právě jsem. Nevěříte? Zkuste mi napsat nebo zavolat, případně se zeptejte mých nejbližších na jejich zkušenosti s mou okamžitou dostupností. Facebook v mobilu nemám, zvonění mám vypnuté a jsem spokojený. A když se něco opravdu děje, vždy tam jsem. I bez neustálých notifikací.

Minimalismus aneb Méně mít a více žít. Co dodat. Radši budu mít hlavu plnou zážitků než byt plný věcí.

Výstup z komfortní zóny a cestování je to, co mi dává potřebný nadhled. Vlézt v říjnu do Vltavy byl hodně neobvyklý zážitek. Každopádně to stálo za to. Samo cestování takových zážitků přináší nespočet.

Jídlo, pohyb a regenerace je základ! Jím shit a téměř se nehýbu? Nemůžu se pak divit, že tělo nefunguje tak, jak má. Málo spím? To znamená, že nenechám mozek dostatečně si odpočinout a zregenerovat. Pak samozřejmě nemůže jet na plné obrátky.

Vracení energie a podpora ostatních. Častokrát se mi potvrdilo, že pokud očekávám dobro, měl bych ho sám nejdřív konat. Do třiceti let jsem od života hlavně bral. Rady, energii, názory, od rodičů, kamarádů, kolegů. Od té doby se to snažím otočit a spíše dávat. 

Taky mě baví podpora neziskovek, třeba Dobrý Anděl (www.dobryandel.cz), Obědy pro děti (http://www.obedyprodeti.cz/) a Post Bellum (www.postbellum.cz/). A mimochodem, i do Motola se dá něco posílat (http://www.fnmotol.cz/o-nas/darci/). Pár set mě rozhodně nezabije a někomu to moc pomůže.

Dalšími životními tématy je pro mě svoboda a volnost v práci i v životě a digitální nomádství. Se svobodou je ale spjatá zodpovědnost. A ta už tak sexy není. A máme z ní často obrovský strach. I já ho mám! Moc si vážím svých šéfů, kteří mě nikdy nesvazovali a nechávali mi volnost. Nezneužívám důvěry a díky tomu můžu skvěle skloubit život, zábavu a práci, případně odjet na měsíc pracovat vzdáleně z Bali (dopoledne surfovat a odpoledne pracovat). 

Lidé, kteří mě ovlivnili? Všichni, koho jsem do teď potkal! Někteří víc, někteří méně, někteří pozitivně, někteří méně. Všechny ty interakce mě hodně baví.

Také mám rád osobní rozvoj – Naučmese kurzy jsou prostě boží, stejně tak Creative mornings, Brain breakfast nebo třeba Cesta úspěšných na VŠE. Možnosti jsou neomezené, stačí kouknout na internet. S osobním rozvojem souvisí zaujetí v psychologii – hlavně v pozitivní inteligenci, motivaci, interakci mezi lidmi a uvědoměním.

Akcie a pasivní příjem jsou také témata, která mě dost berou. Mým cílem je pasivní příjem dostateční pro finanční svobodu ve 45 letech. Koukněte se sem tedy v roce 2030, jak se mi to povedlo.

Přihlášení k novinkám

Sem tam posílám info, co je nového, tipy a zajímavosti na věci, které mě baví a kterými žiju.

Přihlašte se a příští newsletter poletí i vaším směrem. Posílám je párkrát do roka. Žádný zbytečný spam, jen informace s přidanou hodnotou. Pokud ji tam nenajdete, vždy se můžete odhlásit.

 

Zaujalo vás něco konkrétního? Dejte vědět na jsem@lukasbarda.cz. Udělá mi to radost.