Základy IT pro neajťáky / IT gramotnost

Představuje pro vás svět IT něco nepochopitelného a neproniknutelného? Stává se vám, že na poradách nerozumíte kolegům z IT oddělení? Nebo se všemu kolem IT vyhýbáte? Svět nul a jedniček vůbec není tak komplikovaný, jak vypadá. Přijďte se o tom přesvědčit. V kurzu se seznámíte se základními pojmy a principy. Získáte vhled do informačních technologií a možná se i občas zasmějete vtipům vašich kolegů z IT oddělení.

Komunikační dovednosti pro ajťáky

Firmy často řeší to, že ajťáci neumí a nechtějí komunikovat s okolím. Lidé mimo IT se IT světa bojí a nerozumí mu. Přitom IT je všude a vyhnout se mu nejde. Situaci lze řešit nenásilnou osvětou. Že už jste na podobném školení komunikačních dovedností byli? Rozuměl lektor zákoutím vašeho IT světa? Nejspíše ne. Pár podobných akcí plných teorie a mučení před kamerou jsem také zažil. Proto jsem vytvořil toto školení. V různých pozicích působím v IT od roku 2006.

IT svět je specifický, logický a má daná pravidla. Taková musí být i komunikace a obvyklá teorie je často těžko uchopitelná. Toto školení je jiné. Opírám se o praxi i zkušenosti z IT světa nejen s komunikací. Opustíme na okamžik svět nul a jedniček a vstoupíme do světa peněz. Ano, do světa byznysu. Proč? Protože komunikace mezi IT oddělením a obchodním oddělením je vždy velkou výzvou. Lidé z IT bývají spíše introvertní a preferují elektronickou komunikaci. Lidé z byznysu jsou naopak extrovertní a mají rádi osobní setkání face-to-face. Naučíte se komunikovat s CEO, CFO a dalšími business animals.

 

Řešíte něco podobného? Zaujalo vás téma? Přijďte se podívat na kurz Naučmese , školení TopVision nebo dejte vědět na jsem@lukasbarda.cz +420 725 492 808 a domluvíme něco společně.

Můžeme se potkat ve školách, ve firmách a na akcích pro veřejnost. Ve skupině i individuálně. V angličtině a češtině. Všechny akce dělám na míru. Aby dávaly smysl mně i účastníkům. Univerzální řešení neexistuje, každý máme své očekávání a potřeby. Jde mi o přesah a přidanou hodnotu.

Formát

V offline světě: Akce a školení v trvání od 90 min až po celodenní školení

V online světě: Webináře, Videokurzy, Online konzultace, Tvorba obsahu (videa a články)

Blended (hybridní) koncept: kombinace online a offline vzdělávání – to nejlepší z obou světů:

  • z offline interaktivita a konkrétnost

  • z online: technologické možnosti a efektivita, kdykoliv a kdekoliv na jakémkoliv zařízení

Reference

Moji parťáci

Kdo jsem

Učím, jak se orientovat a žít v současném digitálním a zrychleném světě tak, aby si člověk udržel zdravou rovnováhu, cítil se spokojeně a měl dostatek času na to, co je pro něj opravdu důležité. Online prostor a technologie nám přináší spoustu možností a příležitostí, ale většina těch nejlepších věcí v životě se děje offline!

V 29 letech jsem měl mrtvici, pomáhám s osvětou nadačnímu fondu Čas je mozek. Zajímá vás víc? Jaké to tehdy bylo najdete zde.

A doma? Tam jsem táta dvou dětí a manžel jedné manželky!