Jmenuji se Lukáš Barda

Po závažných zdravotních komplikacích z přepracování jsem prošel digitálním detoxem a dnes pomáhám lidem žít s technologiemi a najít digitální rovnováhu. Rád se s vámi uvidím na svém školení nebo webináři.

Můj příběh

Technologie jsou v dnešním světě všudypřítomné. Přesto je často neumíme správně využívat. Místo aby nám pomáhaly, pomalu nás zabíjí. Málem zabily i mě. 

Ve 29 letech jsem dostal mrtvici z přepracování, a to mě donutilo přeskládat životní priority. Život není sprint, ale maratón. Já prostě přepálil začátek. Měl jsem štěstí a vše rozchodil. Pomohlo mi to ale přehodnotit pohled na svět, prošel jsem digitálním detoxem a našel ztracenou rovnováhu mezi světem IT a ne-IT. Technologie totiž nejsou jen zlo. Naopak: můžou významně zlepšit náš život a zvýšit efektivitu. Když je umíme dobře použít.

Proto vedu kurzy pro firmy, školy i jednotlivce, v nichž lidem pomáhám pochopit svět technologií. Učím je, jak z technologií získat maximum, na co si dát pozor, jak být produktivní, ale zároveň se nenechat pohltit a umět se odpojit, když je toho moc.

Návštěvníci mých školení získávají přehled, jak online svět funguje, na co si dát pozor a jak najít cestu ke zdravé digitální rovnováze, kdy se člověk cítí spokojeně a má dostatek času na to, co je pro něj opravdu důležité. 

Častým tématem je také výchova dětí v dnešní online době. Rodičům ukazuji, jak vypadá dětský svět a jak k výchově přistupovat. Dětem zase vysvětluji, jak online prostor funguje a na co si v něm dát pozor. 

A díky zážitku s mrtvicí o ní šířím osvětu prostřednictvím nadačního fondu Čas je mozek.

Píší o mně

FuckUp Night

V roce 2014 se mi vedlo dobře, až přišel fuckup v podobě mrtvice. Ze dne na den jsem vyměnil oblek za nemocničního andělíčka. Dneska už se tomu směju a tady jsme se smáli společně v Lucerně na akci FuckUp Night.

Podcast

O mých životních zkušenostech a práci se můžete dozvědět více i ve FuckUp Podcastu, kde jsem vystoupil.

Říkají o mně

Lucie Režná Plzeňský Prazdroj
Read More
Lukáš jako lektor vychází u osobních zkušeností, čímž dokáže posluchače vtáhnout, zapojit, ale zároveň předat spoustu důležitých a praktických informací. Z webináře jsem si tak odnesla hodně inspirace a pozitivní energie.
Tomáš JeníkAccenture
Read More
Digital wellbeing - Super workshop založený na teorii fungování sociálních sítí a praktických příkladech se spoustou tipů jak dostat pod kontrolu čas trávený v onlinu.
Libor PodlahaČeská spořitelna
Read More
Školeni vám otevře oči a uvědomíte si, co je pro vás opravdu důležité a jak se vás dnešní online doba snaží přesvědčit o opaku. Doporučuji!
Jitka KubíčkováUniCredit Bank
Read More
Jedno z nejlepších školení, které jsem za uplynulých pár let absolvovala. Operativně přizpůsobeno potřebám a zájmům skupiny. Mělo to švih, mělo to šťávu a odnesla jsem si spoustu informací a užitečných odkazů. Děkuji!
Hana KurcováČEZ a.s.
Read More
Kurz s Lukášem je netradiční v pozitivním slova smyslu! Praktické, podnětné, zábavné a zároveň absolutně lidské.
Pavlína PérkováLego
Read More
Chtěla bych poděkovat za úžasný workshop Digital Detox s Lukášem Bardou. Workshop byl nejen velice zajímavý, praktický a přínosný, ale zapůsobil na mě i silným Lukášovým osobním příběhem, který jeho pozdější ”školení” o to víc umocnil a zdůraznil důležitost všeho, co se nám snažil předat.
Martina StránskáReckitt
Read More
V nedávné době jsme měli dvě školení s Lukášem; obě byla skvělá a připravená s nadšením a zápalem pro dané téma. Moc si vážíme času, který nám Lukáš věnoval!
Previous
Next