fbpx

IT skills

Get to grips with the world of IT and find out how to communicate with IT people and how to teach your children about the pitfalls of the online environment.

Přijďte pochopit proč je důležité na bezpečnost pamatovat a osvojit si návyky, které vám pomohou zůstat v bezpečí. Bezpečnost nemusí být nuda, šikana a zákazy. Přesvědčte se o tom sami zábavnou formou a na příkladech z praxe.

Přínos pro účastníka:

 • Vysvětlíme si základní pojmy a techniky internetové a IT bezpečnosti.
 • Pochopíte, proč je potřeba se bezpečnosti věnovat.
 • Dotkneme se problematiky hesel a digitální identity.
 • Ukážeme si „jak funguje hacker“, ukázky nejčastějších útoků a obrany proti nim.
 • Uvidíte, jak se na internetu sleduje naše aktivita a co se s tím dá dělat.

Find common ground with your IT colleagues. The world of IT is incomprehensible to many and so are the people who work in it. In this course, you'll learn the most important terms and acronyms you hear from your IT colleagues. I will introduce you to the basic principles that underpin the world of IT. You will learn how to work effectively with IT people and maybe even laugh at their jokes.

Přínos pro účastníka:

 • Pochopíte základní principy IT světa a jak funguje vaše firemní IT.
 • Zjistíte, v čem a proč je IT svět s ajťáky specifický.
 • Získáte IT slovníček a vysvětlení klíčových pojmů v IT.
 • Naučíte se, jak spolupracovat a komunikovat s kolegy z IT oddělení.
 • Zjistíte, co všechno obnáší IT změna v systému a proč nemůže být hotová za víkend.

Mějte svou práci stále pod kontrolou. Udržet soustředěnou pozornost v online prostředí plném notifikací je náročný úkol. Během kurzu se naučíte zacházet s nástroji produktivity a získáte tipy na aplikace, které vám usnadní život. Dozvíte se, jak trénovat disciplínu, pozornost a plánování času. Prokrastinaci dáte jednou provždy sbohem.

Přínos pro účastníka:

 • Uvidíte různé přístupy k produktivitě – především GTD a ZTD
 • Naučíte se používat metody Pomodoro a Zero Inbox
 • Naučíte se využívat paretova pravidla a plánování 60:40
 • Pochopíte rozdíly mezi produktivitou v online prostředí oproti klasickému time managementu
 • Naučíte se používat technologie a nástroje usnadňující život
 • Uvidíte techniky a rutiny, jak pracovat se svou pozorností a soustředěním
 • Odnesete si tipy a triky, jak efektivně pracovat s neustálým vyrušením a více komunikačními kanály
 • Získáte techniky, tipy a triky, jak lépe pracovat s úkoly a emaily a jak mít více času na důležité věci a lidi ve vašem životě
 • Vše uvidíte v praxi

Ptali jste se někdy maminek, jak těžký je návrat do práce po mateřské? Vrací se do úplně jiného digitálního světa, se kterým si neví rady. Často zápasí s používání online platforem (především Teams a Zoom) nebo organizací v Outlooku. A to nejen maminky. Ve stejné situaci jsou i zaměstnanci, kteří prostě nemají digitální nástroje pod palcem.

Pracovní svět se v poslední době hodně proměnil. Velkou část pracovní doby strávíme v online prostředí. Vzdálený způsob navíc znamená, že nesedíme v kanceláři vedle někoho, kdo může okamžitě poradit, jak si poradit. Výsledkem je frustrace a plýtvání času samostudiem pokus omyl místo reálné odvedené práce. Proč jim tu situaci trochu neulehčit, neukázat, co všechno se změnilo a nenaučit je současné nástroje používat? Výsledkem je win-win situace, kdy zaměstnanci umějí efektivně ovládat Windows 10 a Office nástroje nebo virtuální komunikační platformy jako MS Teams, Zoom, Google meet a Webex. Také mají základní IT přehled a nejsou ztracení a technologicky zamrzlí v čase.

Jde o cyklus školení na nejčastější nástroje, se kterými se setkáváme. Mini-školení mohou tvořit celý den nebo být rozsekané do menších bloků (např. 2–3 hodiny).

Přínos pro účastníka:

 • Pochopíte principy online světa
 • Získáte základní orientaci v pracovních digitálních nástrojích
 • Naučíte se efektivně používat Windows, Office nástroje a online platformy
 • Rozptýlíme vaše obavy a získáte jistotu
 • Získáte praktické a konkrétní tipy a triky

Seznamte se s komunikační platformou MS Teams a získejte z ní při svých online schůzkách maximum. Na kurzu uvidíte její základní i speciální funkce. Naučíte se s ní pracovat jako účastník i prezentující. Dozvíte se, jak fungují chaty, kalendář, týmy i propojení s dalšími aplikacemi. K nejčastěji používaným aplikacím od Microsoftu patří společně s Teams také Outlook. Nesmí tedy chybět tipy a triky, jak ho efektivně využívat. Budete překvapeni, co všechno umí. Své kolegy budete mít stále na dosah a Vaše spolupráce s nimi už nikdy nebude jako dřív.

MS Office už dávno není jen Word a Excel. A nekončí ani aplikacemi Teams a Outlook, které už také asi znáte a aktivně využíváte. V rámci své Office 365 licence máte další užitečné nástroje, které vám pomohou spolupracovat s ostatními na maximum. Výhodou je jeden ekosystém, takže všechny nástroje si rozumí a jsou integrované. Díky tomu vás také nečekají žádné diskuze s vaším firemním IT oddělením na téma nepovolených nebo zakázaných externích aplikací. Přijďte poznat a naučit  se používat nástroje jako Viva, Forms, Planner, To-Do nebo PowerAutomate.

Sestavím pro vás kurz na míru a naučím vás používat technologie, které potřebujete v práci či osobním životě. V praxi vám ukážu, jak dané nástroje fungují, a naučím vás, jak z nich dostat maximum. Získáte tipy a triky z praxe, které vám usnadní práci.

Seznamte se třeba s ostatními komunikačními platformami a naučte se využívat jejich základní i pokročilé funkce. Provedu vás plánováním a pořádáním schůzek i interaktivními nástroji. Předám vám také vyzkoušené tipy a triky pro ještě efektivnější a příjemnější jednání. Nutnost práce na dálku pro vás nebude  představovat žádné omezení.

Případně si vyberte téma z oblasti digitální rovnováhy a zdravého vztahu s technologiemi. Můžeme se bavit například o netiketě (pravidla slušného chování v online), co je to a jak rozpoznat fake news a deepfake nebo jak bojovat proti přetížení informacemi (information overload).