
TikTok jako bezpečností hrozba?
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost doporučuje nepoužívat TikTok na pracovních i soukromých zařízení využívaných k pracovním účelům.
Don't let digital technology control your life
I know from personal experience how significant the negative impact of digital technologies can be on our health. That's why I help eliminate the impact of the online world on our lives and health. Have you heard of digital wellbeing?
There is no lack of insight and humour in my courses. My love of IT is balanced by my digi-detox and communication skills. Thanks to this, I can bring the world of technology closer to the layman and connect IT with non-IT.
All my events are interactive and full of practical examples. Don't expect a frontal presentation, but rather an interactive workshop. Participants take away motivation and inspiration to make a difference, how not to go crazy online, and specific tips and tricks on how to do it.
Training and consultations take place in companies, schools and individually. On-site and online. In Czech and English.
Control digital technology, but don’t let it control you. In digi wellbing courses, you can get guidance on how to find a balance between the online and offline worlds. You develop healthy digital habits and learn to disconnect without worrying about missing anything.
Digital technology makes your life easier – if you know how to use it. Learn to navigate the world of IT and see how digitisation and automation will make your job easier. Learn how to communicate with IT people as well as how to impart to your children knowledge of the dangers of the online environment.
Agile way of working is one of the hottest buzzwords of the business world. To some, it means the Holy Grail, to others it gives them the creeps. Do you know the differences between classical and agile management? Is a flexible and inventive management method suitable for you or your company? And you know there are a number of drawbacks? You’ll find all this out on the courses.
Jsem expertem a lektorem digitálních dovedností. Specializuji se na řízení projektů, efektivitu práce, spolupráci týmů a zdravé využití technologií. Pracovní zkušenosti jsem posbíral a dále sbírám během let třeba v konzultantské firmě Accenture, v České spořitelně nebo na volné noze.
Na část úvazku řídím projekty stále, zbytek času aktivně školím a konzultuji. Mými kurzy ve firmách, na školách nebo pro veřejnost prošly tisíce lidí.
Technologie jsou v dnešním světě všudypřítomné. Přesto je často neumíme správně využívat. Sám svět technologií pomáhám vytvářet a v IT jsem zažil hodně. Vodopádově řídím projekty od roku 2010, agilní řízení jsem začal praktikovat o pár let později. Začal jsem jako IT junior, později dodával řešení jako projektový manažer i jako agilní kouč / scrum master. Navrhoval jsem řešení jako IT architekt ve fázi realizace i ve fázi prodeje a mám bohaté zkušenosti s propojování business a IT světa.
Ve 29 letech jsem měl z vysokého pracovního nasazení vážné zdravotní komplikace, a to mě donutilo přeskládat své životní priority. Život není sprint, ale maratón a já prostě přepálil začátek. Měl jsem štěstí a vše rozchodil. Ta zkušenost mi ale pomohla přehodnotit pohled na svět, prošel jsem digitálním detoxem a našel ztracenou rovnováhu mezi světem IT a ne-IT. Technologie nejsou zlo. Naopak: můžou významně zlepšit náš život a zvýšit efektivitu. Když je umíme dobře použít. Moc rád se s vámi uvidím na svém školení nebo semináři, ať už online nebo offline.
Kontaktujte mě pomocí formuláře nebo emailem a ozvu se zpět.
Nechcete čekat, až odpovím? Zarezervujte si svůj termín už nyní jednoduše pomocí kalendáře a vyberte si délku i datum podle vašich potřeb.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost doporučuje nepoužívat TikTok na pracovních i soukromých zařízení využívaných k pracovním účelům.
ChatGPT – pomocník s umělou inteligencí. Někomu nahání hrůzu, jiného fascinuje. Jak to máte vy? Pokud si zatím nejste jistí, článek vám pomůže se zorientovat.
Všeobecně mohou dlouhé videohovory způsobit únavu a stres, protože náš mozek musí během hovoru pracovat více, než kdybychom se setkávali tváří v tvář.