Agilní řízení a agilní mindset

Agilní způsob práce. Agilní transformace. Taky tím možná právě procházíte. Nebo vás to čeká.

Nedávný průzkum ukázal, že 90% generálních ředitelů firem ze seznamu Fortune 500 chce být agilními. Často si ale nejsme jistí, co to ‘‘agilně‘‘ vlastně v praxi znamená.

Je agilita o lepší komunikaci? Je to větší flexibilita? Nebo snížení provozních nákladů?

Agilita je hlavně způsob myšlení. Je změna příležitost nebo hrozba? Agilita je o lidech, o zdravém rozumu a přidané hodnotě. Také vyžaduje bezpečné a transparentní prostředí. Její nasazení, především v korporátním prostředí, často bolí. V některých příkladech je i lepší zůstat u klasického vodopádového projektového řízení a agilní řízení občas nedává smysl.

Lidé si občas myslí, že agilní řízení je náhradou vodopádu a že se dá aplikovat pouze v IT. Tak to ale není. Slovo ‘‘agile‘‘ dnes je jako červený hadr pro spoustu lidí. Alergičtí na něj nejsou jen scrum masteři a agilní kouči a pár ajťáků. Co vy?

Přijďte se dozvědět, o čem agilita je a není, na čem je založená, naučit se používat nejčastější metody kanban a scrum. Uvidíte take příklady, jak agilita funguje nebo nefunguje v jiných firmách.

Řešíte něco podobného? Zaujalo vás téma? Přijďte se podívat na kurz Naučmese , školení TopVision nebo dejte vědět na jsem@lukasbarda.cz +420 725 492 808 a domluvíme něco společně.

Můžeme se potkat ve školách, ve firmách a na akcích pro veřejnost. Ve skupině i individuálně. V angličtině a češtině. Všechny akce dělám na míru. Aby dávaly smysl mně i účastníkům. Univerzální řešení neexistuje, každý máme své očekávání a potřeby. Jde mi o přesah a přidanou hodnotu.

Formát

V offline světě: Akce a školení v trvání od 90 min až po celodenní školení

V online světě: Webináře, Videokurzy, Online konzultace, Tvorba obsahu (videa a články)

Blended (hybridní) koncept: kombinace online a offline vzdělávání – to nejlepší z obou světů:

  • z offline interaktivita a konkrétnost

  • z online: technologické možnosti a efektivita, kdykoliv a kdekoliv na jakémkoliv zařízení

Reference

Moji parťáci

 

Kdo jsem

Učím, jak se orientovat a žít v současném digitálním a zrychleném světě tak, aby si člověk udržel zdravou rovnováhu, cítil se spokojeně a měl dostatek času na to, co je pro něj opravdu důležité. Online prostor a technologie nám přináší spoustu možností a příležitostí, ale většina těch nejlepších věcí v životě se děje offline!

V 29 letech jsem měl mrtvici, pomáhám s osvětou nadačnímu fondu Čas je mozek. Zajímá vás víc? Jaké to tehdy bylo najdete zde.

A doma? Tam jsem táta dvou dětí a manžel jedné manželky!