Offline and happy

Měj technologie pod kontrolou. Aby neměly pod kontrolou tebe.”

Co čekat od Offline and happy

Kde se bere ta posedlost být online 24/7? Víte, že hodně z nás žije své paralelní online životy? A že 80% z nás chodí spát a vstává s telefonem? A že je to návykové? Jak se této závislosti zbavit nebo jí předejít? Odpovědi najdeme společně. A bude toho mnohem víc…

Na kurzu sdílím co nejvíce vlastních zkušeností a tipů a předávám, co mi fungovalo a co ne. Budeme hovořit o vděčnosti, minimalismu, pohodlí a sebepoznání – klíčových termínech pro nalezení štěstí v dnešním online věku.

Kurz není o tom, jak si vypnout oznámení a že se máte telefonu zbavit úplně. Cílem je umět mobil používat tak, že vy ovládáte jeho a ne on vás.

Mým osobním cílem je kurz s přesahem, díky kterému se na okamžik zastavíte a zamyslíte se nad svým vlastním příběhem. A také vás inspiruje ke změnám, které povedou ke zlepšení vašeho života.

Co si odnesete

– pochopení principů dnešních technologií a toho, proč jsou tak návykové

– motivaci a inspiraci proč být víc offline

– pochopení toho, jak vám víc offline pomůže v životě

– tipy a triky jak být víc offline

Jak vám Offline pomůže v práci

Věděli jste, že nás v práci něco vyruší každých 11 minut? Plná koncentrace se vrací po 20 minutách. A že pracovní email zůstává nepřečtený v průměru pouze 6 sekund. Dokážete si představit dopad na náš mozek, soužití s ostatními, naši pozornost a produktivitu?

Proto se naučíte:

– pracovat se svou pozorností a soustředěním

– poznat co je a co není důležité

– pochopit dopad neustálého online na naší práci a výkon

– pracovat s neustálým vyrušením a s mnoha komunikačními kanály

Kdo je Lukáš Barda

Užívám si život, interakce s ostatními lidmi a zkoumání nových věcí. Hledám svobodu, klid, štěstí a svůj smysl. Neustále také vyhledávám možnosti, jak žít svůj život lépe a jak si udržet rovnováhu.

Po letech závislostí na stavu „online“ jsem našel vlastní cestu, jak se z něj vymanit. Změnil jsem některé své zvyky, ale až po jedné vážné situaci v mém životě jsem si konečně uvědomil význam mnoha věcí. Sdílím svůj příběh, své zkušenosti a snažím se lidem předávat inspiraci.

Co se týče mých pracovních zkušeností, získal jsem je hlavně během let v Accenture a České spořitelně v různých situacích a rolích: začal jsem jako IT junior, později dodával řešení klasickým “vodopádem” jako projektový manažer i v „trendy“ agilním režimu jako agilní kouč / scrum master. Pracoval jsem na řešení jako IT architekt ve fázi dodávání i ve fázi prodeje. Práce s lidmi – lokální i vzdálená – byla vždy klíčovou součástí mé role.

Formy spolupráce

Šířím osvětu, školím, konzultuji a pomáhám zavádět do praxe principy, které lidem pomáhají být více v klidu, více produktivní a více spokojení v životě i v práci.
Čerpám ze svého životního příběhu (měl jsem v 29 letech mrtvici) a pracovních zkušeností sbíraných od roku 2006. 
K faktům a znalostem přidávám část s inspirací a motivací být více offline a co to může přinést pozitivního do života.
 
Nejčastější obsah:
  • popis naší online doby
  • vysvětlení principů, proč jsou technologie tak lákavé
  • mé poučení a zkušenosti
  • tipy a triky jak a proč být více offline a více klidu  
  • tipy a triky jak být více efektivní a produktivní v online prostředí
  • sdílení mezi účastníky
 
Nejčastější formát:
Formát upravuji vždy na míru požadavkům. Nejčastěji se potkávám s:
  • inspirativní snídaně
  • 60-120 min “rychlý” formát
  • půldenní nebo celodenní školení
  • osobní konzultace

Tyto formáty nemusí vyhovovat vašim potřebám. Máte vlastní představu? Není žádný problém. Dejte vědět na +420 725 492 808 nebo lukas.barda@gmail.com

Reference

Spolupracuji s

Účastníci říkají

Kurz byl tak inspirativní až jsem měl z toho místy úplně husí kůži. Kdybych si odnesl a vzal za své alespoň polovinu věcí tak budu nejvíc happy.

Jan Jarčík

Osobně – rozvojová jízda. V kurzu si může najít každý to svoje, takže ať už jste začátečníci či pokročilí v práci sami se sebou, můžete dorazit a nebudete zklamaní. Inspiroval mě Lukášův příběh a jeho přístup k životu.

Linda Nezhybová

Kurz mi dal co jsem očekával :) Pomohol k lepšímu uvědomění si co mě vlastně žene za sledováním online dění i když to není příliš důležité. Nakopnul mě k činům o kterých déle přemýšlím! Je to takovej fajn pokec s osnovou a poutavým příběhem přednášejícího. Doporučuji každému, koho zaujala úvodní fotka kurzu! :))

Luboš Konečný

Kurz mi dal hodně tipů pro zkvalitnění mého života ve smyslu být více offline a i tak mít pocit spokojenosti a bytí u toho podstatného, co se zrovna děje :-) Děkuju!

Daniela Majtnerová

Jak říká Lukáš “buď změníte svět, nebo svět změní vás.” Jeho workshop je smrští inspirace podtrženou silným osobním příběhem. Ukázal mi spoustu zajímavých věcí a věřím, že mi pomůže se změnit k lepšímu. Díky

Juraj Garaj (Toastmasters Club Česká spořitelna)

Potkejme se na mém veřejném kurzu přes Naučmese.cz

Světlé zítřky!

Mám více plánů v reálném i digitálním světě. Ale také mám omezenou kapacitu a všechno má svůj čas.

Chcete vědět víc? Nebo něco vymyslet společně?

Dejte určitě vědět. Kontakt je +420 725 492 808 nebo lukas.barda@gmail.com