Offline and happy

OFFLINE AND HAPPY

PŘIJĎTE SI PRO INSPIRACI A MOTIVACI NA PŘEDNÁŠKU, ŠKOLENÍ NEBO WORKSHOP

Osobní rozvoj mě neskutečně baví. Hlavně psychologie, motivace, interakce mezi lidmi a návykovost mobilních technologií. V mém životě nastaly dva milníky, které ze mě udělaly psychologa amatéra. Od té doby se soustředím na to, jak funguje náš mozek a jak fungujeme ve společnosti. Svůj příběh rád sdílím, protože inspiruje lidi ke změnám ke zvýšení jejich životního štěstí. Výsledkem je mé Offline and happy téma.

CO ČEKAT OD KURZU

Kde se bere to neustálé nutkání kontrolovat mobil? A víte, že možná žijete v bublině? Zajímá vás, jak z ní ven? A co dělat, aby se člověk nestal na online stavu závislým? Nebo se této závislosti zbavil? Možná byste jen rádi lépe navazovali vztahy. Odpovědi na tyto otázky vám dá můj kurz. A nezůstaneme jen u těchto otázek, odpovědí bude mnohem víc! Kurz je prošpikován mými zkušenostmi a tipy z praxe. Vysvětlím vám, co mi fungovalo a co ne.

Říkají vám něco pojmy jako minimalismus nebo komfortní zóna? Co sebepoznání a návyky? Ano? Tak super! Pokud ne, tak rozhodně nevadí. Všechny projdeme. Jsou totiž základními kameny ke spokojenosti v online době.

Tento kurz není jen o tom, jak si vypnout notifikace v počítači a že máte svůj mobil zahodit do rohu. Je o tom jak mobil zvládat. Abyste vy ovládali jej a ne on vás. Mým cílem je kurz s větším přesahem. Abyste si odnesli motivaci a inspiraci k pozastavení se a zamyšlení. Možná i nějaké změně, která vám zlepší život.

CO ČEKAT ODE MĚ

Věřím v jednoduchost a srozumitelnost. Proto se snažím účastníky nezahltit informacemi, ale spíše je strhnout, inspirovat a ukázat možnosti. To vše skrze můj osobní příběh, historky a své zkušenosti – ty dobré i ty špatné.

Neustále hledám možnosti, jak si život více užívat a najít svou rovnováhu. Prošel jsem si lepšími i mnohem horšími chvílemi, po letech závislosti na připojení jsem se z ní vymanil. Svůj život jsem změnil. Musel jsem ale dostat ránu, abych si hodně věcí uvědomil. Rád vám své zkušenosti předám. Zbytek se dozvíte na kurzu. Těším se na vás! :)

FORMÁT KURZU

Pod Offline and happy se skrývá hodně podtémat. O nich mě baví se bavit s lidmi. Každý to máme jinak a každý další názor obohatí ten náš vlastní. Lidská pozornost je ale omezená a při pokusu vše vměstnat do jednoho setkání si pak účastník odnáší spíše hlavně hlavu jak pátrací balón.

Proto jsem vše rozdělil do následujících tří variant. Jejich přesné trvání a přesný obsah závisí na diskuzi a zájmu účastníků.

OFFLINE AND HAPPY

“hodinová verze”

Můj příběh, mé hodnoty, v co věřím, co mi funguje a co ne na mé cestě za spokojeností v online době.

Kratší verze, typicky 60 až 90min, interaktivní přednáška + prostor na další diskuzi

 

OFFLINE AND HAPPY

1/2 denní verze

Můj příběh, mé hodnoty, v co věřím, co mi funguje a co ne na mé cestě za spokojeností v online době.

Verze na cca 2,5 až 3,5 hodiny. Záleží na diskuzi a zájmu účastníků, každý termín je jiný. Diskuze často probíhá ještě po kurzu u oběda nebo někde u piva (podle toho, zda se potkáme dopoledne, odpoledne nebo večer po práci).

OFFLINE AND HAPPY

celodenní verze

Samozřejmě nejlepší volba, protože máme na všechno celý den. :)

To znamená více času na cvičení a interaktivitu.

Více času na povídání o tom, proč se chováme, tak jak se chováme.

A samozřejmě více  času na oddych a na to, vše vstřebat.

CO VÁM OFFLINE AND HAPPY PŘINESE

PROČ VŮBEC OFFLINE AND HAPPY ŘEŠIT

Věděli jste, že 80% lidí usíná a vstává s mobilem? Že člověk přejede přes displej svého mobilu v průměru více než 2600x za den? Že se máme lépe než 70% lidí na světě?

A že člověk přeruší svou práci každých 11 minut? Plné soustředění se vrací po více než 20ti minutách. Mimochodem pamatujete si, kdy jste se naposled opravdu nudili?

Dokážete si představit dopad na náš mozek, soužití s ostatními, naší pozornost a produktivitu?

JAKO ČLOVĚKU / ZAMĚSTNANCI VÁM POMOHU

– Uvědomit si, co je a co není opravdu důležité

– Pochopit, proč je online svět tak lákavý

– Pochopit, proč se chováme tak, jak se chováme

– Jak pracovat s neustálým vyrušením a lákadly dnešní doby

JAKO ZAMĚSTNAVATELI VÁM POMOHU

Předcházet fluktuaci, vyhoření a stresu vašich lidí

Investovat do toho nejcennějšího, co máte – do vašich lidí

– Pochopit, co vaše lidi motivuje a jak pomoci jejich růstu a spokojenosti

– Nastavit správnou kulturu a atmosferu ve firmě

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI?

POJĎME VYMYSLET NĚCO SPOLEČNĚ

Nejraději mám oblasti kolem psychologie, osobního rozvoje, návykovosti mobilních zařízení a jejich dopadu na naše reálné životy. Mými srdcovými tématy jsou pozitivita, vděčnost, svoboda, smysl, minimalismus, osobní produktivita a interakce mezi lidmi.

Váš business nerozumí vašemu IT? A kdo to vlastně je ten business? To může být jedna z forem spolupráce. Neajťákům rád vysvětlím, o čem ajťáci mluví. Takového překladatele už nějakou dobu dělám. Stejně tak jako projektového manažera a architekta v IT, kde jsem také schopný připravit školení na míru.

Nebo chcete jen něco zkonzultovat? Dejte vědět a můžeme to probrat.

MÉ REFERENCE

Kurz byl tak inspirativní až jsem měl z toho místy úplně husí kůži. Kdybych si odnesl a vzal za své alespoň polovinu věcí tak budu nejvíc happy.

Jan Jarčík

Osobně – rozvojová jízda. V kurzu si může najít každý to svoje, takže ať už jste začátečníci či pokročilí v práci sami se sebou, můžete dorazit a nebudete zklamaní. Inspiroval mě Lukášův příběh a jeho přístup k životu.

Linda Nezhybová

Kurz mi dal co jsem očekával :) Pomohol k lepšímu uvědomění si co mě vlastně žene za sledováním online dění i když to není příliš důležité. Nakopnul mě k činům o kterých déle přemýšlím! Je to takovej fajn pokec s osnovou a poutavým příběhem přednášejícího. Doporučuji každému, koho zaujala úvodní fotka kurzu! :))

Luboš Konečný

Kurz mi dal hodně tipů pro zkvalitnění mého života ve smyslu být více offline a i tak mít pocit spokojenosti a bytí u toho podstatného, co se zrovna děje :-) Děkuju!

Daniela Majtnerová

Jak říká Lukáš “buď změníte svět, nebo svět změní vás.” Jeho workshop je smrští inspirace podtrženou silným osobním příběhem. Ukázal mi spoustu zajímavých věcí a věřím, že mi pomůže se změnit k lepšímu. Díky

Juraj Garaj (Toastmasters Club Česká spořitelna)

KDE SE MŮŽEME POTKAT

PO PRÁCI

Naučmese
Černobílé centrum

Aktuálně je možnost se potkat na mém kurzu na Naučmese, v Černobílém centru nebo sledovat můj blog.

V PRÁCI NA FIREMNÍM ŠKOLENÍ

Plánuji toho více, v reálném i tom digitálním světě.

Tím v reálném myslím více možností se potkat a i na delší dobu než jen na podvečer v zasedačce.

Tím v digitálním světě myslím hlavně videokurz, vlog, podcasty a ebook.

Všechno má ale zatím svůj čas. Pokud vás zajímá už teď víc, dejte vědět.

ZAUJALO VÁS TÉMA? CHCETE VĚDĚT VÍC?

VYMYSLET NĚCO SPOLEČNĚ? 

Napište na lukas.barda@gmail.com nebo se přihlašte k odebírání newsletteru.