Si tak večer sedíme doma se Zuzi, Zuzi vypráví, jak dneska zaučovala Terku do tajů mateřství a jak ji radila, co všechno si má do začátku pořídit. Zároveň máme velkou radost, že jsme poslali do světa kolíbku a že jí využije další mrňous. Po těch sedmi měsících si připadáme jak dva zkušení rodiče a rokujeme o tom, co že nám udělalo největší službu. Hodně lidí ty největší hacky zapomene, nás to asi taky čeká, tak jsme se domluvili, že ty naše tady zveřejníme. Včetně odkazů, ať je to vzpomínání trošku jednodušší. Pro budoucí generace i pro nás samotné za pár let.

Berte seznam dole samozřejmě s rezervou, každé dítě je prý jiné, takže náš seznam nemusí být s vaším dítětem plně kompatibilní.

 

Digitální teploměr na maso – Tohle je jednoduše ten největší majstrštyk. S Emmou neustále hlídáme teplotu. Příkrmů, vody ve vaničce a podobně. Používali jsme ze začátku co dúm dal – takže klasickej rtuťovej teploměr. To bylo hodně naivní odpoledne a rychle jsem běžel pro něco jinýho. Když mě bolí v krku, tak tenhle teploměr poslouží skvěle. Na hlídání teploty kolem 37° ale není úplně nejvhodnější. Za prvý má rozmezí jen nějakých pět stupňů od 35° do 42°. To dost komplikuje měření mimo tento rozsah (jako na potvoru v drtivý většině případů potřebuje člověk měřit právě mimo tento rozsah). Když má voda víc jak těch 42°, tak rtuť vystřelí jak blázen, bohužel však neřekne, jestli má ta voda třeba 50° nebo 80°. To všechno samozřejmě vede k situaci, kdy člověk furt střepává teploměr, ale jakou má teplotu vůbec netuší.

Avent VIA pohárky s ryskama – Hodně praktický věcičky. Na mlíko, na příkrmy a různý sváči jak dělaný. Tyhle mršky na sebe a tak různě mezi sebou pasujou i s ostatníma věcma od Aventu. Ryska se hodí na míchání absurdních mini poměrů jako třeba 5ml něčeho a 35ml tamtoho. Pokud je zrovna nějaký kalíšek volný, dělam si do něj ráno lektvar z mladého ječmene. Vždy se pro něj něco najde, aby doma jen tak nezahálel.

Noční světlo z Ikei – Noční přebalování s sebou přináší novou výzvu. Jak nevzbudit polospící díťě a úplně spícího taťku rozsvíceným světlem a zaroveň vidět do plenky? Řešení za pár stovek jsme našli tentokrát v Ikee. Stolní lampička omotaná šálou samozřejmě taky poslouží, ale není to prostě takový!

Ohřívačka – Taky dost dobrá věc. Podobně jako přechod z rtuťáku na teploměr na maso byl přechod z vodní lázně v hrnci na tenhle “profi” ohřívač velká událost. I teď, o sedm měsíců později, ho používáme denně.

Dětský dům – Dětský dům je teď asi ten nejčastější obchod, kam chodíme. Tu pro lahvičku, tu pro židli, tu pro postýlku. Pořád něco. Prodavačky jsou tu nejvíc tolerantní a jejich rady jsou k nezaplacení. I když si připadáte jako naprostá lama a máte jen hodně matnou představu o tom, co potřebujete nebo chcete, nejste tady v tom sami a dalších bloumajících zmatených párů je tu hafo. Takže často si odnesete i dobrý pocit, že zas tak špatně na tom nejste. Ty rozhovory typu “Zlato, už jsme se bavili o tom, že tvoje kabrio musí z domu, nevejde se do něj kočárek” jsou fakt boží. Vypadá to jako placená reklama, vím, ale fakt jsme jen nejvíc vděčný. : ) Dominanci Dětskýho domu může ohrozit akorát tak Malvík. 

Kojenecká voda Rajec – Tahle kojenecká voda se jako jediná prý nemusí převařovat. Proč se ty ostatní převařují, netuším, ale každopádně mi neustálý převařování, čekání až voda vystydne, abych jí mohl nalejt zpět do flašky vůbec nechybí. Je to samozřejmě drobnost, ale každé zjednodušení se počítá. Věřte mi. : )

Termoska – Normální outdoorová termoska, co jsme měli někde doma, se nám osvědčila hlavně ze začátku, kdy byla Emma na umělém mlíce. Horkou vodu v půl třetí ráno nebo někde na cestách, jako když najdeš!

Sterilizátor do mikrovlnky REER – Pokud vás baví každý tři hoďky vyvářet veškerý nádobíčko v hrnci, tak tuhle věcičku za cca tři stovky nepotřebujete. Pokud by jste ale raději měli všechno vysterilizovaný za šest minut, v podstatě bez práce a bez opařených prstů, pak jsou to, myslím, dobře investovaný peníze.

 
Kojící lahvička Avent Natural – Pokud už jste měli doma problém s nastartováním kojení, víte o čem mluvím. Pokud ne, buďte rádi, že vás to minulo. Nahrazuje efekt sání z prsa. Snad každá laktační poradkyně řekne, že lahvičky nepoužívat, pokud se ještě pokoušíte o kojení. Ale Emma se až po ní chytla hned. A před lahvičkou měsíc ani ťuk.

 

Chybí nám tu podle vás něco? Pak si to samozřejmě nenechávejte pro sebe a podělte se v komentáři.